Po to, kai Lietuvos vežėjai paprašė krovininį kelių transportą įtraukti į labiausiai paveiktų nuo COVID-19 viruso antros bangos plitimo veiklų sąrašą, Ekonomikos ir inovacijų ministerija pasidalino savo vizija, kad pagalbos schema per antrąją karantino bangą greičiausiai bus tokia pati, kaip pirmosios metu.
Ministerija Lietuvos nacionalinės vežėjų automobiliais asociaciją „Linava“ informavo, kad numatoma teikti panašią pagalbos schemą kaip kilus COVID-19 pirmajai bangai – Vyriausybei pateikti siūlymai dėl priemonių. Tos priemonės yra tokios:
lengvatinės paskolos (paskolos būtų teikiamos tiems verslams, kurie dėl COVID-19 protrūkio patyrė didžiausią apyvartos kritimą) ir subsidijos (subsidijų dydis galimai būtų siejamas su sumokėto gyventojų pajamų mokesčio (GPM) dydžiu).
Ministerija pranešė pateikusi Vyriausybei kelis siūlymus dėl subsidijų priemonės koncepcijos, kuriose pateikti siūlymai dėl kriterijų, taikytinų būsimiems pareiškėjams atrinkti, pvz., įmonių/atitinkamo ūkio sektoriaus apyvartos kritimo rodiklio taikymas, įmonių dydžio ir (ar) ,,amžiaus“ vertinimas, dėl karantino ribojamų ekonominių veiklų rūšių sąrašo sudarymas ir pan.
Ekonomikos ir inovacijų ministerija kartu su Finansų ministerija skelbia vertinanti šalies finansinės galimybės skirti lėšas, reikalingas subsidijų priemonei finansuoti.
„Tik Vyriausybei priėmus galutinį sprendimą dėl subsidijų priemonės koncepcijos, paaiškės galutiniai pareiškėjai, galintys pretenduoti į subsidiją“, – teigiama Lietuvos nacionalinei vežėjų asociacijai „Linava“ adresuotame rašte,