Trucker LT
  • Apie mus
  • Sunkvežimiai
  • Puspriekabės
  • Komerciniai automobiliai
  • Autobusai
  • Kontaktai
{ ?>
Logo

Rudens peršalimai, vaistai ir vairavimas

Vėlyvo rudens darganos – peršalimų metas. Sunkiasvorių vairuotojams tokiu metu labai paprasta susirgti – organizmas dar nepripratęs prie orų, kabinoje šilta, tačiau vos pravėrus vilkiko duris jau kanda šaltis, drėgmė ir žvarbaus vėjo gūsiai. Tad sirgti dažniau ar rečiau tenka kiekvienam vairuotojui.

Tačiau vairuotojai vaistus turi rinkti labai atsargiai. Štai kad ir prie to pačio nugaros skausmo koks nors biuro darbuotojas galėtų rinktis bet kokį medikų ar vaistininkų rekomenduotą preparatą. Tačiau vairuotojams netinka skausmą malšinantys vaistai su kodeinu ar fenobarbitaliu. Šių medžiagų yra daugelyje analgetikų, pvz. pentalgine. O kartais pavojų vairuotojo psichofizinei būsenai gali sukelti net ir visiškai nekaltai atrodantys vaistiniai preparatai, kuriuos vartojame net nesusimastydami. Tačiau apie savo patirtis su vaistais istorijų gali papasakoti kiekvienas vairuotojas.

„Vos išvažiavus į kelią pajaučiau, kad krečia drebulys. Supratau, kad bus blogai, jei neišgersiu kokių nors vaistų. Kabinoje turėjau keletą pakuočių „Theraflu“ miltelių, tad išgėriau du puodus toks karštos mikstūros, vos ne dvigubą dozę. Gerai, kad netrukus man užteko proto suprasti, kad aš vairuoju kai drūčiai girtas – sulėtėjo reakcija, pradėjau nejausti atstumų ir gabaritų. Stojau pirmoje aikštelėje,“ – apie savo „farmacinę“ patirti pasakojo vairuotojas Vidas.

„Tokioje organizmo reakcijoje nematau nieko nuostabaus. Tirpūs vaistai nuo peršalimų turi chlorfenamino, feniramino ar fenilefrino aktyviųjų medžiagų, todėl tokie lyg ir nekalti preparatai, kaip „Coldrex“, „Theraflu“ ar „Fervex“ vairuotojams netinka. Vairuotojams netinka daugybė vaistų. Štai nemažai kraujospūdį mažinančių preparatų savyje turi klofelino, atsargiai vertėtų rinktis antialerginius ar psichotropinius vaistus. Galėčiau vardinti ir vardinti netinkamas aktyviąsias medžiagas ir vaistų pavadinimus, bet juk vairuotojai – toli gražu ne medikai ar vaistininkai. Todėl pasakysiu paprasčiausią apsidraudimo būdą. Nesvarbu, ar vaistas receptinis, ar prieinamas visiems, jo pakuotėje būna popierėlis, vadinamoji anotacija. Ten tiesiog juodu ant balto rasite parašyta, kokie yra šalutiniai poveikiai, ar galima vairuoti automobilį,“ – reziumavo gydytoja A. Merkienė.

 

2017 21 lapkričio   Almantas Karčiauskas
Darbas, Patarimai, saugumas, Sveikata, Vairuotojams sveikata, vairavimas, vairuotojai, vaistai

Related Posts

  • Ar teisingai naudojatės kondicionieriumi?
    Ar teisingai naudojatės kondicionieriumi?
  • Orų pokyčiai – kas kelias paras: kaip elgtis, kad vairavimas žiemą būtų saugus
    Orų pokyčiai – kas kelias paras: kaip elgtis, kad vairavimas žiemą būtų saugus
  • Štai kaip atrodo tikroji žiema
    Štai kaip atrodo tikroji žiema
×

  • Tesla kuria milžinišką pikapą
  • Kögel Trailer GmbH & Co. KG parodoje SOLUTRANS 2017

Leave a Reply

Cancel

  • (will not be published)

Spam Blocking by WP-SpamShield

Trucker LT naujienlaiškis

* = required field

Žymos

autobusai autobusas automobiliai automobilis DAF Dakaras elektromobiliai elektromobilis Ford furgonas istorija keliai Kinija komercinis transportas kroviniai Kögel lenktynės Linava MAN Mercedes-Benz pardavimai paroda pikapai pikapas Puspriekabės Renault Rusija saugumas Scania Scania Group Scania Lietuva Sostena sunkvežimiai sunkvežimis Tesla Toyota transportas Ukraina vairavimas vairuotojai vežėjai vilkikai vilkikas Volkswagen Volvo

Apklausa:

Kada norėtumėte gauti Trucker LT naujienlaiškį?

View Results

Loading ... Loading ...
Copyright © 2014 Trucker LT - Kolektyvinis krovininio transporto profesionalų ir entuziastų tinklalapis, powered by Wordpress